Peygamber Efendimiz Ümmü Seleme’nin oğlu Ömer’in yemek yerken her tarafından yediğini görünce ,” Yavrum, Besmele çek, sağ elinle ve hep önünden ye diyerek ona tavsiyede bulunması, akrabalarıyla ilişkilerinde hangi konuda onlarla ilgilenmiş olduğunu gösterir?


Sevgili ziyaretçilerimizin sorularını cevaplandırmaya devam ediyoruz. Ankara’dan Berkant adlı ziyaretçimizin gönderdiği soruyu cevaplandırıp, kendisine başarılar diliyoruz.

Peygamber Efendimiz Ümmü Seleme’nin oğlu Ömer’in yemek yerken her tarafından yediğini görünce ,” Yavrum, Besmele çek, sağ elinle ve hep önünden ye!” diyerek ona tavsiyede bulunması, akrabalarıyla ilişkilerinde hangi konuda onlarla ilgilenmiş olduğunu gösterir?
a) Temizlik

b) Büyüklere saygı

c) Eğitim

d) Ziyaret

Cevap: Eğitim

admin hakkında 26981 makale
Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın