RAMAZANDA CİNSEL İLİŞKİ ORUCU BOZAR MI SORUSUNUN CEVABI


RAMAZANDA CİNSEL İLİŞKİ ORUCU BOZAR MI SORUSUNUN CEVABI

RAMAZAN AYINDA CİNSEL İLİŞKİYE NE ZAMAN GİRİLEBİLİR? – RAMAZANDA CİNSEL İLİŞKİ ORUCU BOZAR MI SORUSUNUN CEVABI

Dinimizde yani İslam inancına göre; oruçluyken cinsel ilişkiden kaçınılmalı ve iftarla imsak arasında temasa girilmelidir. Ruhsal ve gövdesel bir arınma yaşanması gereken Ramazan ayında cinselliği yasaklamak yerine; gönüller ve beyinler arındırılarak huzurlu ve dengeli bir ruh durumu yaratılmaya çalışılmalıdır.

Müslümanlar Ramazan ayı boyunca, sıhhatli ve mutlu bir cinsellik yaşanabilir. Birey beynini kapatarak duygularına odaklanabilir; endişe, korku ve kaygılarını bir tarafa bırakarak anın keyfini çıkarabilir. Çünkü insanın parasal ve manevi gelişmesinin yanı sıra ruh ve gövde sağlığının korumasında mühim bir yer tutan cinsellik; İslam dini tarafından, insan doğasının en asli ihtiyaçlarından biri olarak görülür. İnsanlar amacıyla cinsel istek ve istekler; açlık, susuzluk gibi natural olgulardır.

İslamda Bu amaçla arınma ve arındırma ayı olan ramazanda, insanlar cinselliği yasaklamadan; gönüllerini, kalplerini ve beyinlerini arındırmalıdır. İçlerindeki kötü duygu ve düşüncelerden kurtularak olumsuzlukları bir kıyıya bırakmalı, cinsel hayat ve partnerleriyle alakalı iyi düşüncelere sahip olmaya gayret etmelidirler. İşte sevgili okurlar sorunun cevabı gayet açıktır, gerisi sizlere kalmış.

RAMAZANDA CİNSEL İLİŞKİ ORUCU BOZAR MI SORUSUNUN CEVABI

admin hakkında 26802 makale
Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın