’’Sana (Allah yolunda) ne harcayacaklarını soruyorlar. De ki: Maldan harcayacağınız şey, anne, baba, yakınlar, yetimler, fakirler ve yolcular için olmalıdır. (Bakara 215) Ayetinden çıkarılamaz?


İşte yeni sorumuz, Kolay gelsin sevgili gençler şimdi isimsiz ziyaretcimizin gönderdiği soruyu cevaplandırıp, kendisine başarılar diliyoruz.Sevgili ziyaretçilerimizin sorularını cevaplandırmaya devam ediyoruz. 

Aşağıdakilerden hangisi, ’’Sana (Allah yolunda) ne harcayacaklarını soruyorlar. De ki: Maldan harcayacağınız şey, anne, baba, yakınlar, yetimler, fakirler ve yolcular için olmalıdır.’’ (Bakara 215) Ayetinden çıkarılamaz?

A)Akrabaya yardımda bulunmak, Allah’ın bir emridir.

B)Akrabaya yapılacak maddi yardım, belli bir miktarın altında ya da üstünde olmamalıdır.

C)Akrabalar, yardım konusunda öncelik hakkına sahiptir

D)Akrabaya yapılan yardımdan maksat, Allah rızasını kazanmaktır.

Cevap: Akrabaya yapılacak maddi yardım, belli bir miktarın altında ya da üstünde olmamalıdır.

Gelen her soruyu cevaplandırdık ve sorularınızı cevaplandırmaya devam ediyoruz. Sorularınızı YORUM kısmına yazını.

admin hakkında 26988 makale
Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın