NEDİR,NEREDE,NASIL,KİMDİR

Taşeron Nedir,Taşeron Ne Demektir,Taşeron Hakkında Bilgi

Taşeron Nedir,Taşeron Ne Demektir,Taşeron Hakkında Bilgi

Taşeron Nedir?

Taşeron Nedir,Taşeron Ne Demektir,Taşeron Hakkında BilgiSözlükte “taşeron” ne demek?
Özellikle son yıllarda kamu kuruluşlarında işçi plarak çalışmak isteyenlerin bağlı oldukları , çatısı altında bulundukları bir kuruluştur.

1. Büyük bir işin bir kısmını yaptırmayı, asıl üstenciden üstüne alan ikinci üstenci.
Taşeron sözcüğünün ingilizcesi

n. subcontractor
Kelime Köken: Fransızca
Taşeron ne demek? (Ekonomi kavramı)

Taşeron kavramı (Sub – contractor) Fransızca’daki “tacheron” kelimesinden gelir. Büyük bir işin yalnız kendi uğraşı alanına giren kısmını asıl müteahhitten alan kişidir. Özellikle aldığı bütün işi götürü olarak yapmaktadır. Mesela konut inşaatı yapan müteahhitlerin, konutların elektrik işlerini, doğramasını ya da su tesisatını gibi şeyleri ayrı ayrı taşeronlara vermeleri gibi. Taşeron kavramı hakkında daha fazla bilgiye sahip olan okuyucularımızın, bilgilerini yorum kısmında paylaşmaları faydalı olacaktır.

Taşeron Nedir,Taşeron Ne Demektir,Taşeron Hakkında Bilgi

Ziya Özcan

Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/guzelbil/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420