Genel

Tüketici Hakem Heyeti Şikayet Dilekçesi Örneği Adana

Tüketici Hakem Heyeti Şikayet Dilekçesi Örneği Adana

ÇUKUROVA KAYMAKAMLIĞI                                                                         

TÜKETİCİ  HAKEM HEYETİ  BAŞKANLIĞI’NA

                                                                           ÇUKUROAVA/ADANA

 

ŞİKAYETÇİ                : Mualla Canlı  (TC NO: …………………………)

  1. Yıl Mah.85042 Sk.N:7, Çukurova/ADANA

ŞİKAYET EDİLEN  : Doğan Tv Digital Platform İşletmeciliği A.Ş(DSmart)

19 Mayıs Mh.Dr.Hüsnü İsmet Öztürk Sk.No:1,Şişli Plaza Ofis Blk.

Şişli/İstanbul

ŞİKAYET KONUSU: Şikayet edilenin sahibi olduğu D  Smart adlı firmanın gönderdiği L -286080 seri sıra nolu, 01.07.2014 tarihli, 43879783 nolu  fatura ve fatura içeriğinde yazan 73,00 TL güncel, 300,41 TL eski borç adı altında belirtilen toplam 373,41 TL ve N-040731 seri sıra nolu,01.08.2014 tarihli, 46639954 nolu 8.00 TL bedelli 2 adet fatura bedeli toplam 381.41 TL bedelin haksız olarak talep edilmesi, ortada geçerli bir sözleşme ve hizmet olmaması  nedeniyle iptal edilmesi talebidir.

 

A  Ç  I  K  L  A  M  A  L  A  R

 

D Smart adlı firmanın uygun fiyatlı internet reklamlarını televizyon ve yazılı basından görünce , tam olarak tarihini hatırlamamakla birlikte, Şubat 2014 içerisinde firmanın telefonunu aradım.Müşteri temsilcisi de aynı fiyatları teyid edince , bu firmanın internet bağlantısına abone olmak istediğimi söyledim.Müşteri temsilcisi bana, en geç 1 hafta içerisinde teknik elemanlarının gelip bağlantı yapacaklarını, sözleşme metni göndereceklerini söylediler.

Ancak, söyledikleri zamanda internet bağlantım yapılmadı, imzalamam için de herhangi bir sözleşme göndermediler.Ben de bu firmayı kurulum için gelmeleri için bir çok defa aradım. Sonuçta internetim bağlanmayınca ben de firmayı telefonla aradım ve acil internet ihtiyacım olduğunu ,sözlerini tutmadıkları ve işlerini ciddiye almadıkları için artık abonelik istemediğimi ve daha önceki başvurumun iptal edilmesini istedim.

D Smart adlı firmanın herhangi bir hizmetinden yararlanmadığım gibi, aramızda yazılı bir sözleşme de akdedilmedi. D Smart beni bir hafta on gün kadar oyaladığı, bağlantımı yapmadığı için bu süre de internetsiz kaldım. Ben de 01.03.2014 tarihinde  TTNET’i aradım ve TTNET’e eşim adına abone olduk. Ve 12.03.2014 tarihinden beri 7015270678 abone numarası ile TTNET’in internet hizmetinden faydalanıyoruz.D Smart’ın internetinden veya başka bir hizmetinden 1 gün bile hizmet alamadık.Zaten bu yüzden aboneliği daha başlamadan iptal ettirdim. D Smartın ciddiyetsizliği yüzünden yaklaşık 2 hafta internetimiz olmadı ve çok mağdur olduk.

18.08.2014 tarihinde tatil dönüşü eve döndüğümüz zaman , ekte sunduğum D Smarta ait ekte sunduğum 2 adet  faturayı gördüm. Aboneliğin iptal edilmediği veya edilemediği yönünde D Smart yetkilileri  tarafından uyarılmadığımız gibi, aradan geçen bu zaman zarfından tarafıma herhangi bir bildirim, fatura gönderme olayı da olmadı. Bu faturaları görünce tarafıma haksız olarak borç çıkarıldığını anladım.D Smart’ın internet bağlantısı evime hiç yapılmadı, aramızda hizmet alımı yününde herhangi bir sözleşme imzalanmadı.Üstelik müşteri hizmetlerini arayarak aboneliğin iptal edilmesi yönündeki talebimi de bildirmiştim. Abonelik isteğimi de telefonla yaptım, abonelik iptal talebimi de telefonla yaptım.Buna rağmen tarafıma işbu faturanın gönderilmesi haksız ve hukuka aykırıdır.Bu faturada sanki 5 ay 10 gündür D Smartın internetini kullanmışım gibi 300,41 TL eski borç, 73,00 TL ve 8.00 TL toplam 381.41 TL talep edilmektedir.                                            Başkanlığınızdan, geçerli ve yazılı bir sözleşme ve hizmet olmadan talep edilen bu bedelin haksız ve hukuka aykırı olması nedeniyle iptal edilmesi yönünde karar verilmesini talep ediyorum.

 

SONUÇ               : Yukarıda arz ve izah ettiğim ve Re’sen takdir edilecek sebeplerden şikayet edilen tarafından tarafıma gönderilen L -286080 seri sıra nolu, 01.07.2014 tarihli, 43879783 nolu  fatura ve N-040731 seri sıra nolu, 01.08.2014 tarih , 46639954 nolu faturalar ve  içeriğinde yazan 73,00 TL+8,00 TL  güncel, 300,41 TL eski borç adı altında belirtilen toplam 381,41 TL bedelin haksız olarak talep edilmesi, ortada geçerli bir sözleşme ve hizmet olmaması  nedeniyle iptal edilmesi yönünde karar verilmesini, şikayet nedeniyle herhangi bir masraf olması halinde karşı tarafa yüklenmesini saygılarımla arz ve talep ederim. 20.08.2014

 

Şikayet Eden

………………………

 

EK: 1-Kimlik Fotokopisi

2-Şikayet konusu faturalar

3-TTNET fatura ödeme belgesi

Tüketici Hakem Heyeti Şikayet Dilekçesi Örneği Adana

www.guzelbil.com     Tüketici Hakem Heyeti Şikayet Dilekçesi Örneği Adana

Tüketici Hakem Heyeti Şikayet Dilekçesi Örneği Adana

Ziya Özcan

Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/guzelbil/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420