3. Sınıf Hayat Bilgisi Tasarruf Konusu Etkinliği Özet Çalışması


3. Sınıf Hayat Bilgisi Tasarruf Konusu Etkinliği Özet Çalışması , 3. Sınıf Hayat Bilgisi Tasarruf Konusu Etkinliği Özet Çalışması

3. Sınıf Hayat Bilgisi Tasarruf Konusu Etkinliği Özet indir

1) SUDAN TASARRUF
Açık bırakın muslukları veya bozulan muslukları mutlaka tamir ettirmeliyiz.suyu boşa harcamamalıyız. Yoksa paramız araya gider.
2) ENERJİDEN TASARRUF
Açık bırakılan lambalar veya gereksiz yanan ampüller mutlaka kapatılmalıdır. İzleyeni olmayan televizyon mutlaka kapatıkmalıdır.enerjiyi ülkemiz yabancı ülkelerden aldığı için yabancılara verecek dövizimiz yeteri kadar yoktur. Bu yüzden enerjiyi gereksiz yere kullanmak doğru değildir. Ülkemizi fakirleştirir.
3) ZAMANDAN TASARRUF
Zaman çok değerlidir. Zamanımızı boşa geçiememeliyiz. Hatta atalarımız ‘’ vakit nakittir ‘’ sözü ile zamanın para kadar değerli olduğunu ortaya koymuşlardır .bu nedenle işlerimizde plan yapmak ve planlı olmak gerekr.
4)PARADAN TASARRUF
Paramızı gerekli yerlere harcamalıyız. Tutumlu olmalıyız. Paramızın bir kısmını mutlaka ileride oluşabilecek kara günler için saklamak gerekir.yani kaza yapabiliriz. Evimiz yanabilir. Tedavisi uzun sürecek bir hastalığa yakalanmış olabişiriz. Bu nedenle dikkatli olmalı ve paramızın tamamını harcamamalıyız. Kumbarada biriktirmeliyiz.

 

3. Sınıf Hayat Bilgisi Tasarruf Konusu Etkinliği Özet Çalışması

admin hakkında 27925 makale
Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın