Bireysel Gelişim Etkinlikleri Raporu Seminer Çalışması origami


Bireysel Gelişim Etkinlikleri Raporu Seminer Çalışması origami , Bireysel Gelişim Etkinlikleri Raporu Seminer Çalışması origami

ORİGAMİ
Origami, Japonya kökenli olan kağıt katlama sanatıdır. Origamide temel amaç, genellikle tek parça bir kağıdı değişik şekillerde katlayarak ortaya bir şekil çıkarmaktır. Japonya’da origami sanatının ortaya çıkışı 1600’lü yıllara kadar dayanmaktadır. O tarihten günümüze, gerek Japonya’da gerekse dünyanın diğer çeşitli bölgelerinde kağıtları katlayarak, keserek veya yapıştırarak çeşitli şekiller oluşturmaya dayalı değişik origami çeşitleri ortaya çıkmıştır.
Origaminin katkı sağlamasındaki en önemli etkenler; beynin sağ ve sol yarım kürelerinin aktivasyonunu sağlaması, el ve parmak küçük kas gelişimini hızlandırması ve el-göz koordinasyonunu gelişmesini sağlaması, sıra dışı düşünebilme, eşyaya farklı yönlerden bakabilme yeteneğini geliştirmesi ve üç boyutlu (uzaysal) düşünebilme yeteneğini kazandırmasıdır. (Shumakow and Shumakow 1998, 2000)

Bireysel Gelişim Etkinlikleri Raporu Seminer Çalışmasını indir

Bireysel Gelişim Etkinlikleri Raporu Seminer Çalışması origami

admin hakkında 27925 makale
Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın