ÇUKUROVA İLÇESİ 2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SENE BAŞI(1.DÖNEM) BRANŞ ZÜMRE TOPLANTI TUTANAĞI


ÇUKUROVA İLÇESİ 2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SENE BAŞI(1.DÖNEM) BRANŞ ZÜMRE TOPLANTI TUTANAĞI

TOPLANTI TARİHİ: 11.09.2017

TOPLANTI SAATİ: 09.00

TOPLANTI YERİ: MEHMET ÖZÖNCEL ANADOLU LİSESİ

 BRANŞI: FELSEFE GRUBU

 GÜNDEM MADDELERİ;

  • Açılış ve yoklamanın yapılması,

Açılış ve yoklama yapıldı yapılan yoklamada Çukurova felsefe zümre öğretmenlerinin tamamının hazır olduğu görüldü.

  • Zümre başkanının seçilmesi (seçilen başkan ayrılmışsa)

ZÜMRE BAŞKANI BİLGİLERİ(MEVCUT VEYA YENİ SEÇİLEN)

        BRANŞ ZÜMRE BAŞKANI BİLGİLERİ

ADI VE SOYADI Ziya özcan
T.C. KİMLİK NO ……………………………….
GÖREV YERİ Salbaş Anadolu lisesi
EĞİTİM BÖLGESİ 2. Bölge
BRANŞI Felsefe Grubu
CEP TELEFONU 5057977687
E-MAİL ADRESİ felsefesosyolojipsikoloji@hotmail.com

 

3-2016-2017 eğitim öğretim yılının değerlendirilmesi,

2016-2017 yılının değerlendirilmesi yapıldı yapılan değerlendirmelerin Sungurbey Anadolu Lisesi’nde felsefe öğretmeni Pervin Karayiğit YGS sınavında çıkan 2 adet filozof sorusunun bilgi yönelik olduğunu bu durumda da sınav ortalamasının yani YGS başarı ortalamasının düşmesine neden olduğunu belirtti.
Diğer öğretmenler ise 2016-2017 dönem felsefe dersi açısından Herhangi bir sorun yaşanmadığını ve ders ortalama başarısının oldukça yüksek olduğunu belirttiler.
4- Öğretim Programlarının Uygunluğu (Zaman-İçerik-Uygulamada Karşılaşılan Güçlükler)

Eğitim öğretim programı  uygundur,felsefe dersinde zaman sorunu çıkmamaktadır,ancak psikoloji dersinde zaman sorunu yaşanabilmektedir.

Konular daha da somutlaştırılabilir,çok soyut kalmaktadır.

5-Eğitim Öğretim Meteryallerinin Yeterliliği (Ders Kitabı-Donatım-Yazılım-Derslik-Atölye-Spor Alanı-Labaratuvar-Kütüphane)

Özellikle EBA’da felsefe grubu ile ilgili materyal çok azdır. Bunun bir an önce giderilmesi gereği vurgulandı. Ayrıca sınıf sistemine geçilmesi gereği vurgulandı.

 

6- Hizmet İçi Eğitim İhtiyacı (Merkezi/Mahalli Kurs-Seminer vb.)

Felsefe grubu öğretmenlerine yönelik hizmet içi eğitim programlarının  yapılması yolu ile öğretim bilgilerinin güncellenmesi gerekmektedir.

7- Branş Öğretmeni İhtiyacı(sayısal veri)

Çukurova ilçesinde felsefe grubu öğretmeni ihtiyacı yoktur.

 

8- Dilek temenniler ve kapanış,

2017-2018 eğitim öğretim yılının daha verimli başarılı geçmesi dileği ile toplantıya son averildi.

 

BRANŞ ÖĞRETMENLERİ (ADI -SOYADI  VE İMZASI)

Ziya Özcan(S.Anadolu L.)    – Hilal Kibar(M. ÖzöncelA.L.) – İsmail Bilge (Mektebim Okulları)

Sema heleteci(RamazanAtıl) – Tuğçe Yaş (Altıneller A.L.) -Tülay Cerit(Yaşar Rukiye İHAL) -Fatma Güçlü(Doruk T.L.) -Pervin Karayiğit(SungurbeyA.L.) -Ercan İlçigen(Adana kız lisesi)- Bekir yıldırım(Başkent okulları) –   ErdoğanCndoğlu(Hasan Adalı)-Sezai Güney(Ahmet Kurttepeli)-Nefise Dal(Çağrıbey)-ŞehribanPolat(Ç.Toroslar)-Sema Yılmaz (Özel Doğa L.) – Dilan Kor(Özel Beren Lisesi)-Yasemin Yeşilkaya(Hacı Hatice Turgut)-Dudu Ak Keleş(Çukurova Elk.Meslek L.)-Sakine Doğan(Adana Ticaret Borsası)-Şirin Kesemenli(İ.Safa Özler)-Sultan Holdur(Vehbi Güzel)-Nihal Öyke(Emine Nabi Menemencioğlu)-ZeynepBüyükoflaz(Kurttepe Ş.A.A.TAL)-Sara Gürken(Çeaş)-Abdurrahim Çelik(15 Temmuz Ş.A.L.)-Uğur ŞabanOğlu(Piri Reis)-Durmuş Ağzıküçük(Adana AL.)-Meltem Güneri(Gündoğdu Lisesi)-Betül Toker(Nurten Yetimoğlu)-Hacer Bacaksızlar(H.A.Anad.Lisesi)-Serkan Karakoç(İbrahim Atalı)-İsmail Bilge(Mektebim okulları)-Serdar sayan(A.Sıdıka Çalık)-Meryem Tunç(Final Okulları)

 

admin hakkında 27089 makale
Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın