Haziran Çalışması Billy Eliot Film Özeti Seminer Çalışması Raporu 2015-2016 İndir

billy eliot

Billy Elliot

Billy Elliot Durheim’de babası,babaannesi ve abisi ile yaşayan 11 yaşında bir çocuktur. Babası maden işçisidır.Billy dansetmeyi sevmekte, piyano çalmakta ve boks yapmaktadır.Ancak Billy’nin kendine güveni yoktur.Bu sırada bale eğitimi yapan çocuklara katılır.Annesi ölmüştür.Bale kursuna gittiğini arkadaşlarından ve ailesinden saklamaktadır.İlk günler zor geçmektedir.Kursun piyanistinin onunla alay etmesi onu hırslandırmıştır.Boks hocası Billy’nin boksa gelmediğini babasına söyler.Babası çok kızar.

Teacher dönemi madende sendika grevi devam etmektedir.Babası grevev katılmakta ve Billy’nin ailesi zor günler geçirmektedir.

Bu sıralarda birgün babası bale çalışmasını izler ve onu eve götürür.Babası balenin kızlara göre bir etkinlik olduğunu düşünür,gitmesini istemez.Babası Billy’ye çok kızmıştır.Billy bale hocasına babasının izin vermediğini söyler.Bale hocası bu durumu kabullenmemesi gerektiğini söyler.Bale hocası ona ücretsiz ders verebileceğini söyler.Annesinin ölmeden önce Billy’ye yazdığı mektubu bale hocasına okutur.Artık çalışmaya başlarlar ve ilk günler zor geçmektedir.Ailesi ekonomik zorluklar içindedir.Ailesi bale yapmasını istememektedir ve hocasıyla tartışırlar.Billy eve geç döner ve annesini düşünmektedir.

Filmi full izlemek için resme tıklayın

billy eliotBale çalışmaları devam etmektedir.Sendika eylemi devam etmektedir.Bale hocası Billy’nin Londra’daki bale okulu sınavlarına girmesini istemektedir.Ailesi izin vermediği için sınavı kaçırır ve öğretmeni ailesiyle tartışır.

Günler geçmektedir.Bale çalışmayadevam ederler ve babası önları görür.Babası nihayet fikrini değiştirir ve Billy’yi londra’ya bale okulu sınavına yollamaya karar verir,ancak parası yoktur.Bu yüzden madende işe başlamaya karar verir.

Billy babası ile bale okulu sınavi için Londra’ya gelirler.Billy sınav jürisinin karsısına çıkar, ona sorular sorarlar.Eve dönerler ve bir zaman sonra bir mektup gelir.Billy bale okuluna kabul edilmiştir.Babası sevincini arkadaşlarıyla paylaşmak için madene gider ve grevin bittiğini öğrenir.Artık Billy çok mutludur.Durheim’deki bale öğretmenini görmeye gider.

Billy ailesinde ayrılarak bale eğitimi için Londra’ya gitmek için otobüse biner.Babası da madendeki işine başmamıştir.Billy’nin eğitimi devam etmektedir.Ve aradan yıllar geçer.

Babası ve abisi Londra’ya Billy’yi izlemek için giderler.Ailesi için özel yer ayrılmıştır. Ve artık Billy ünlü bir balet olmuştur.

 

Haziran Çalışması Billy Eliot Film Özeti Seminer Çalışması Raporu 2015-2016 İndir

About admin 22220 Articles
Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

Be the first to comment

Leave a Reply