Teog Yerine Açık Uçlu Yeni Sistem Geliyor

Teog Yerine Açık Uçlu Yeni Sistem Geliyor

Teog Yerine Açık Uçlu Yeni Sistem Geliyor
Başbakan Binali Yıldırım Çanakkalede Açıkladı
İşte o açıklama
Liseye girişte yeni sistem açık uçlu sorularla yapılacak. Başbakan Binali Yıldırım’dan son dakika TEOG açıklaması geldi. Çanakkale’de Akademik Yıl Açılış Töreni’ne katılan Başbakan Yıldırım, TEOG yerine açık uçlu soruların bulunduğu yeni bir düzenin başlatılacağını duyurdu.

Teog Yerine Açık Uçlu Yeni Sistem Geliyor YENİ LİSEYE GEÇİŞ SİSTEMİ

Yıldırım, liseye yerleştirmede mezuniyet notunun öneme alınacağını söyledi.

Yıldırım, şunları söyledi:

“Bunu öğrenciler ve veliler üstünde meydana getirdiği gerilim var. 4 senesini ilkokul 4 senesini ortaokul olarak okuyor. Spor lisesine mi gidecek fen bilimlerine mi imam hatipe mi gidecek. Sınav kalkıyor. Her senenin sene sonu başarı ortalaması alınıyor 5-6-7-8 bu bir veri. Hem de derslerdeki öğrencinin ilgisi ne tarafa gidiyor? Spor mu sanat mı matematik mi? Buralar belirleme ediliyor buna belirli oranda katkı yapan 8. katagoride imtihan yapılıyor. O imtihanın soruları soru bankasından geliyor. Her okul kendisine göre yapmıyor. Okuma sistemi de dışarıda okunuyor. Mezuniyet puanı çıkıyor o puana göre öğrenci istediği yere yerleşiyor. 6. sınıfa giden torunum var Bahar. Gittim sarıldı boynuma ‘Dede TEOG kalktı ne güzel’ Kızım senin ne işin var TEOG’la. O bile TEOG gerilimine girmiş. Daha 2 sene var. Yazık günah değil mi bu evlatlarımıza?

”SORULAR TEST DEĞİL”

Sorular test değil. Sınıfta yaptığı classic sorular olacak. Açık uçlu sorular sosyal bulgular şunu anlat. Matematik şu sorunu çöz. A şıkkı B şıkkı falan yok. Açık uçlu sorular sorulacak. Buradan alıncak neticeler da mezuniyete temel belirleyici notlar olacak.

Üniversitelerde de imtihanlar basitleştirilecek. Buna benzer bir şey. Bir imtihan olacak tek bir imtihan bir müddet daha ama bu da temelinde ortaokuldan, liseden gelen başarı ile birleştirilerek bu imtihan gerçekleştirilecek. Bu imtihan tek başına belirleyici bir imtihan olmayacak.”

Teog Yerine Yeni Sistem
Başbakan Binali Yıldırım Çanakkalede Açıkladı

Teog Yerine Açık Uçlu Yeni Sistem Geliyor

admin hakkında 27089 makale
Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın