Kahvaltılık Patatesli ve Biberli Lezzetli Hafif Omlet Tarifi

Kahvaltılık Patatesli ve Biberli Lezzetli Hafif Omlet Tarifi

Kahvaltılık Patatesli ve Biberli Lezzetli Hafif Omlet Tarifi

Kahvaltılık Patatesli Omlet

Bu tarifimizde patates miktarını herkes kendi istediği miktarda belirleyebilir. Biz burada patates miktarını fazla tuttuk. Tarifimizin içine daha lezzetli olması için Özellikle Kırmızı biber (özellikle etli kırmızı biber) de konabilir.

Gerekli olan malzemeler

4 -5 adet patates

1-2 adet kırmızı ya da yeşil biber

 4 -5 adet yumurta zeytinyağı

tuz , karabiber

 ve kırmızı biberden oluşmaktadır

       YAPILIŞI

Kahvaltılık Patatesli ve Biberli Lezzetli  Hafif Omlet TarifiTarifimizi daha da renklendirmek ve lezzetlendirmek için maydanoz ,dereotu , roka gibi yeşillikler de eklenebilir. Patatesleri, biberleri düzgün bir şekilde küp biçiminde bölerek kızartınız , kızartma isterseniz az miktardaki bir yağda , isterseniz bol miktardaki yağ ile kızartabilirsiniz.

Yumurtaların içine istediğiniz baharatları ve ince kıyılmış yeşilliklerimizden ekleyip derin bir kap içerisinde iyice özünü buluncaya kadar çırpınız.  

Şimdi patateslerinizi bir tavaya düzgün ve orantılı bir şekilde yaymanız gerekir.

Daha sonra üzerine çırpılmış yumurtaya ekledikten sonra orta bir ateşte pişirilebilirsiniz.

Afiyet olsun

 PİZZA TARİFİ İÇİN TIKLATINIZ

www.guzelbil.com

Kahvaltılık Patatesli ve Biberli Lezzetli Hafif Omlet Tarifi

 

admin hakkında 28026 makale
Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

1 geri izleme / bildirim

  1. Kolay Pizza Tarifi Evde Yapılmak İçin Pratik ve Ekonomik - GuzelBil.Com

Yorumlar kapatıldı.