müfredat raporu ortaokul matematik dersi değişen müfredatın değerlendirme raporu 2017 Çalışması


müfredat raporu ortaokul matematik dersi değişen müfredatın değerlendirme raporu 2017 Çalışması indir , müfredat raporu ortaokul matematik dersi değişen müfredatın değerlendirme raporu 2017 Çalışması guzelbil.com , müfredat raporu ortaokul matematik dersi değişen müfredatın değerlendirme raporu 2017 Çalışması yeni

Yeni müfredat:

  Yeni müfredatın başarıya ulaşması için konuların somutlaştırılmasına yönelik, dersin süresini aşmayan etkinlikler dikkatle seçilmeli, zira kitaplarımızda kullanılan etkinlikler kimi zaman çok zaman alıcı ve anlamsız olabiliyor. Kitapların içeriği de sadeleştirilmeli, kasvetli bir havadan kurtarılmalı, ek kaynağa gerek duyulamayacak kadar soru ve örnekler içermelidir. Mümkünse kitaplar ünitelere göre bölünmüş kitapçıklar halinde olmalı, not tutulacak boşluklar bırakılarak deftere olan ihtiyaç ortadan kaldırılmalı. Ayrıca konuların somutlaştırılmasında yardımcı olacak ders materyali eksikleri giderilmeli.

Özellikle 8. sınıf matematiğinin sadeleştirilmesi, öğrencilerin seviyesini aşan konuların çıkarılması faydalı olacağı kanaatindeyiz.

ortaokul matematik dersi yeni müfredat raporu

admin hakkında 28032 makale
Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın