NEDİR,NEREDE,NASIL,KİMDİRSORU-CEVAP

Arkhon Nedir,Arkhon Ne Demektir,Arkhon Anlamı ve Açıklaması

Arkhon Nedir,Arkhon Ne Demektir,Arkhon Anlamı ve Açıklaması

Arkhon:Gnostisizimde ,demiourgos yani
yaratıcı adındaki ikincil bir tanrı tarafından maddi dünya ile birlikte yaratılan ve dünyayı yöneten bir dizi güce verilen isimdir.

Gnostikler maddi olanın kötü ,ruhun iyi ve kurtuluşun gnosis (yani gizli ya da içerik bilgi) yolu ile ulaşılabilir olduğunu ileri süren dinsel dualistlerdir(ikiciler).

Arkhon Nedir,Arkhon Ne Demektir,Arkhon Anlamı ve Açıklaması

Ziya Özcan

Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/guzelbil/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420