NEDİR,NEREDE,NASIL,KİMDİRSORU-CEVAP

Arkoz Nedir,Arkoz Ne Demektir,Arkoz Anlamı ve Açıklaması

Arkoz Nedir,Arkoz Ne Demektir,Arkoz Anlamı ve Açıklaması

Arkoz: Kaba kumtaşı (0,0 6- 2 milimetre çapındaki tanelerin birbirlerine bağlanması ile oluşan tortul kayaçlardır.)
Granitin önemli bir ayrışmaya uğramaksızın ufalanmasıyla ortaya çıktığı sanılmaktadır. Yapısında kuvars ve feldispat taneleri ile daha az miktarda Mika bulunur kısmen aşınmış ve birbirlerinden oldukça ayrı durumdaki bu bileşenler kalsitli ya da kimi zaman Demir oksitli ya da silisli gevşek bir çimentoyla bağlanmışlardır.

Arkoz Nedir,Arkoz Ne Demektir,Arkoz Anlamı ve Açıklaması

Ziya Özcan

Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/guzelbil/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420