NEDİR,NEREDE,NASIL,KİMDİR

Halit Recep Arman Kimdir,Halit Recep Arman Hayatı,Halit Recep Arman Mesleği

Halit Recep Arman Kimdir,Halit Recep Arman Hayatı,Halit Recep Arman Mesleği

Halit Recep Arman Kimdir,Halit Recep Arman Hayatı,Halit Recep Arman MesleğiHalit Recep Arman: Halit Recep Arman 1902 yılında İstanbul’da doğdu 1982 yılında yeni İstanbul’da ölmüştür Türk bando yöneticisi Ve bestecisidir armoni mızıka ları ve bandolar için marşlar bestelemiştir 1914’te İstanbul Şehir bandosuna girdik sonra 1916 yılında açılan Bahriye mızıka mektebi’ne geçti 10 yıl süreyle yerli ve yabancı müzik öğretmenlerinden dersler aldı çeşitli askeri birliklerde müzik öğretmeni ya da bando yöneticisi olarak çalıştı Afganistan’da hükümetin resmi başvurusu üzerine 1933 1937 ve 1938 1942 yılları arasında uzman olarak Afganistan’da görev yaptı.
Orada mızıka okulunun ve Nümune mızıkası nın kurulmasını sağladı Afganistan ulusal Marşı’nı besteledi. Yurda döndükten sonra Kara Kuvvetleri bandosu nu 1957 yılından sonra Deniz Kuvvetleri bandosu yönetti Ayrıca çok sayıda maaş Vals ve fantezi besteledi Armoni mızıka ları ve bandolar için Halk Müziğinden düzenlemeler yaptı önemli besteleri arasında Türkiye ,Trakya, İsmet Paşa, İzmir ufukları ,Çankaya, Gölcük , ateş altında, Havacılar, Bahriye ,Mesudiye, Deniz, girdikleri savaş ,dönüşü gibi marşlar sayılabilir batı notasının yerleşmesinde ve emeği geçen Arman’ın müzik enstrümantasyonu ve naziriyat-ı müzik adlı 2 kitabı bulunmaktadır.

Halit Recep Arman Kimdir,Halit Recep Arman Hayatı,Halit Recep Arman Mesleği

Ziya Özcan

Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/guzelbil/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420