NEDİR,NEREDE,NASIL,KİMDİR

İntaniye nedir,İntaniye ne demektir,İntaniye anlamı ve açıklaması

İntaniye nedir,İntaniye ne demektir,İntaniye anlamı ve açıklaması

İntaniye nedir?
İntaniye nedir,İntaniye ne demektir,İntaniye anlamı ve açıklamasıİntaniye kavramını anlaşılır olarak açıklamaya ve örnek vermeye çalışacağız. İntaniye kavramı tıpta kullanılan bir kelimedir.

İntaniye,İç hastalıklarının enfeksiyon hastalıklar ile ilgilenen seksiyonü. Bulaşıcı hastalıklar, tarihin eski dönemlerinden beri insanlık amacıyla bir sorun olmuştur. Salgınlar, tarihin akışını değiştirmiş, savaşların kaybedilmesine, ülkelerin yıkılmasına sebep olmuşlardır.

On dokuzuncu asrın sonlarında tıpta meydana çıkan gelişmeler 20. asırda da devam etmiş ve şu zamana kadar kadar süregelmiştir. Tıp hususları son derece genişlemiş, bulguların yükselmesi tıbbın kendi içersinde seksiyonlere ayrılmasını gerektirmiştir. Bu seksiyonler ortamında hususu en geniş olan seksiyon dahiliye (iç hastalıkları) seksiyonüdür. Bilgilerin yükselmesi, yeni ilaçların bulunması iç hastalıkları kısmını de kendi ortamında kısımlara ayırmıştır.

Kardiyoloji, gastroenteroloji, hematoloji, pnömoloji, genel dahiliye, endokronoloji, hepatoloji, nükleer tıp ve intaniye gibi kısımlar kendi alanlarında daha tafsilatlı ve ileri çalışmalar yapmaya başlamışlardır. Bulaşıcı hastalıklar (enfeksiyon hastalıkları) ile ilgilenen intaniyenin gelişmesine hiç kuşku yok ki, antibiyotiklerin bulunması yol açmıştır. 1945 senesinde penisilinin bulunması ve süregelen kullanıma başlanması enfeksiyon hastalıklarının tedavisinde yeni bir çığır açmıştır.

Sonraki senelerde detaylı antibiyotiklerin bulunması çoğu hastalığın iyileştirilmesinde basitlikler sağlamıştır. İntaniye seksiyonü bu tip hastalıkların takip ve tedavisini yapmakta, tedavi şekilleri hususu ile ilgili çalışmalar sürdürülmektedir. virüs hastalıkları üstünde yeni araştırmalar, bunların tedavisi ile ilgili yeni fikirler meydana çıkarmaktadır.
Sözlükte “intaniye” ne demek?

1. Mikroplarla bulaşan sayrılıklar.

İntaniye sözcüğünün ingilizcesi aşağıdaki gibidir.

1. infectious diseases. 2. ward for patients suffering from infectious diseases. –– servisi ward for patients suffering from infectious diseases.
İntaniye kelimesinin kökeni: Arapçadır

İntaniye nedir,İntaniye ne demektir,İntaniye anlamı ve açıklaması

Ziya Özcan

Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/guzelbil/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420