NEDİR,NEREDE,NASIL,KİMDİR

Memede LAM nedir,Memede LAM ne demektir,Memede LAM nedeni anlamı ve açıklaması

Memede LAM nedir,Memede LAM ne demektir,Memede LAM nedeni anlamı ve açıklaması
Memede LAM nedir?

Memede LAM, Lenfadenomegali yani lenf bezi büyümesi demektir.

Lap kanseri olarak tariflenen ve LAM kanseri olarak da tanımlanabilen bu kısaltma Lenfadenopati ve Lenfadenomegali hastalığı amacıyla sarfedilen bir kısaltmadır.

Her insanın bedeninde yer alan lenf bezleri gerçekte insanların bağışıklık düzeneğinin birer odası gibidir diyebiliriz. İnsan bedenindeki savunma bölgeleri, beneninize yabancı bir cisim madde, hücre ya da benzer bilgiler girdiği vakit bu odalarda saklanırlar.

Memede LAM nedir,Memede LAM ne demektir,Memede LAM nedeni anlamı ve açıklamasıYabancı maddeler barınmaya başladığı lenf bezlerinden sıksık çıkmak isteyen maddeler haluna gelirler. Maddeler, lenf bezleri doğrulusunda yoğun bir baskı ile içeride tutulmaya çalışırlar.

Kuvvetli bir şekilde maddeleri tutmaya başlayan lenf bezleri vakit vakit bu işlemleri yapar iken lenf bezlerinin şişmesine ve büyümesine de sebep olabilir. Büyüme neticesinde ise Lenfadenopati (Lap) olarak tabir edilen rahatsızlık görülmeye başlanır.

Memede lam oluşumu ,Lenf bezlerinin aşırı büyümeye başladığı hallerde meydana gelmeye başlayan Lenfadenopati (Lap) iki olasılıkli hadiseleri da yanında getirir. İlk olarak büyümüş olan lenf bezlerinin topladığı yabancı maddeler yok olur.

Yabancı maddeler böylece beden içerisine giremezler. Bu hal tıp dilinde Fizyolojik Lap olarak adlandırılır. Bir başka olasılık ise lenf bezleri doğrulusunda tutulan maddelerin denetim edilemeyecek duruma gelmesi ve lenf bezlerinden sıyrılarak bedene ilişki etmesi haludur.

Bu tür hallerde düşük bir olasılık ile iltihap ya da kanser gibi rahatsızlıklar meydana çıkabilir. Lenfadenopati (Lap) enfeksiyon, otoimmun hastalıklar, ilaçlara karşı bedenin gösterdiği reaksiyonlar, sarkoidoz ve amiloidoz gibi sebeplerden ötürü meydana çıkar.

Teşhis edilmesi amacıyla el ile muayene olmanız yeterlidir. Hem de ileri civar Lap rahatsızlıklarında görüntüleme araçlarından da yararlanılabilir. Lap’ın kanser olup olmadığının net bir yanıtı ise yoktur. Eğer lap bozukluğu yaşıyorsanız eksper bir hekime muayene olmanız ve süre kaybetmemeniz önemlidir.

Memede LAM nedir,Memede LAM ne demektir,Memede LAM nedeni anlamı ve açıklaması

Ziya Özcan

Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/guzelbil/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420