NEDİR,NEREDE,NASIL,KİMDİR

Pah kırma nedir,Pah kırma ne demektir,Pah kırmanın anlamı ve açıklaması

Pah kırma nedir,Pah kırma ne demektir,Pah kırmanın anlamı ve açıklaması
Pah kırma nedir?
Pah kırma nedir,Pah kırma ne demektir,Pah kırmanın anlamı ve açıklamasıPah kırmak işi teknik bir iştir. Köşelerin daha yumuşak oval hale getirilmesi işidir.
Makinacılıkta pah kırma, sert köşelerin yuvarlatılarak yumuşatılmasıdır.

90 derecelik bir köşenin kulağı kesilmek amacıyla yumuşatılmış hali, 45 derecelik kırpma.

Pah kırma işinde,Tabi illa 90 derece olacak koşulu yok, köşe 120 derecelikse pah 60 derecelik bir pah olur. Cam duvar bölmelerinde misal, camın düşey ayrıtları pahlanır, 135 derecenin kesme potansiyeli 90’a göre çok daha az diye. pah kırma

Pah kırma işi; Tam olarak sivri bir köşeyi açılandırma durumudur. Tanım gereği autocad’deki chamfer komutu birbirini dik kesen iki kenarı daha yumUşak bir şekilde birleştirmek hedefli da kullanılabilinir.

Kesim ardından kenarlarda meydana gelen çapakları ve keskin kenarları düz açılı dairesel isteğe bağlı pah kırma prosedürüyle yok eder. Pah kırma prosedürü bir seferde dört kenarı aniden saniyede 80mm süratle gerçekleşir.

Pah kırma nedir,Pah kırma ne demektir,Pah kırmanın anlamı ve açıklaması

Ziya Özcan

Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/guzelbil/public_html/wp-includes/functions.php on line 5420