SORU-CEVAP

Bazı bitkilerin uzayan sürüngenleri toprağa değerek kök salar ve yeni bireyler meydana getirir bu tür üremeye ne ad verilir.

Bazı bitkilerin uzayan sürüngenleri toprağa değerek kök salar ve yeni bireyler meydana getirir bu tür üremenin adı

Bazı bitkilerin uzayan sürüngenleri toprağa değerek kök salar ve yeni bireyler meydana getirir bu tür üremeye ne ad verilir.

Biyoloji dersi için hazırlanmış soruların çözümleri ve açıklamaları.

Bazı bitkilerin uzayan sürüngenleri toprağa değerek kök salar ve yeni bireyler meydana getirir bu tür üremeye ne ad verilir?
Böğürtlen ve çilek gibi bazı bitkilerde vücutta uzayan yeni sürüngenler bir miktar büyüdükten sonra toprağa değerek kök oluşturur ve yeni bir bireyi meydana getirirler.
Yukarıda anlatılan üreme biçimi Aşağıda verilen eşeysiz üreme yöntemlerinin hangisi için bir örnek oluşturur?
A) Vejetatif olarak çoğalma

B) bölünerek üreme

C) aşılama ile üreme

D) sporla üreme

E) tomurcuklanarak çoğalma


CEVAP: Bitkiler eşeyli olarak üreye Bildikleri gibi eşeysiz olarak da çoğalabilir ler eşeysiz olarak çoğalmaları bitkilerden kopan dal yaprak ve gövde gibi kısımların uygun ortamlarda gelişmesi ile sağlanır Bitkilerde görülen Bu çeşit eşeysiz üremeye vejetatif üreme denir Yani doğru seçenek a şıkkı

Öğrencilerimizin her türlü her derste her branştaki sorularını yorumlara Yazmalarını Bize göndermelerini en kısa sürede kendilerine cevap verileceğinden Emin olmalarını diliyor yeni eğitim-öğretim yılında kendileri de başarılar diliyoruz sınavlara hazırlık konusunda tüm öğrencilerimize yardımcı olmaya çalışıyoruz konu anlatımları denemeler ve testlerimiz ile web sitemizde tüm eğitim camiasına yardımcı olmak için elimizden gelen bütün çabayı sarf etmekteyiz.

Bazı bitkilerin uzayan sürüngenleri toprağa değerek kök salar ve yeni bireyler meydana getirir bu tür üremeye ne ad verilir.

Ziya Özcan

Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu