Son Dakika Haber

Coronavirüs Şahlandı Türkiye Rekoru Kırdı

Coronavirüs Şahlandı Türkiye Rekoru Kırdı covid-19

Coronavirüs Şahlandı Türkiye Rekoru Kırdı
11 Mart 2020 günü Türkiye’de tespit edilen ilk vakadan sonra ki günden bugüne kadar geçen süre içerisinde en fazla ölüm sayısı 20 Kasım günü meydana geldi.
20 Kasım 2020 tarihinde 141 kişinin hayatını kaybetmesi ile 19 Nisan’da 127 ölüm olan rekor yenilenmiş oldu.
Sağlık Bakanlığı Türkiye’nin günlük koronavirüs tablosunu paylaştığı 20 Kasım’da açıklanan son 24 saatlik verilere göre 5103 yeni hasta tespit edildi vefat sayısı ise 141 olarak gerçekleşti Böylece Türkiye’de koronavirüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 12084 de toplam hasta sayısı ise 435273’e yükseldi.
Ağır hasta sayısının ise Sağlık Bakanı’nın verdiği demece göre 8 kat arttığına göre ölüm oranının da bundan sonraki günlerde hızla artması beklenmektedir. Vaka sayısının açıklanmadığı Türkiye’de günlük ortalama 100.000 civarında olduğu tahmin edilmektedir.
141 kişinin ölümü ile rekor kıran covid-19 koronavirüs salgınından kurtulmanın tek yolu ise vatandaşların dikkatli olması maskesiz kesinlikle dışarıya çıkmamaları hijyene dikkat etmeleri gerekmektedir. 

Covid 19 tedbirleri kapsamında başlayan yasaklardan dolayı bulaşır kişi sayısının azalması, buna paralel olarak da ölümlerin ve hasta sayısının azalması beklenmektedir. Hastanelerin acil servislerinde acil servis yataklarında boş yer kalmamasından dolayı, uzmanların vatandaşlardan çok daha dikkatli olmaları gereğini dile getirmektedir. Aksi durumda ağır hastalara yer bulunamayacağı bu şekilde de ölümlerin çok daha fazla artacağından endişe duyduklarını belirtmektedirler. 

Son dakika haberlerini sitemizden takip edebilirsiniz. Yorum kısmında yorumlarınızı bekliyoruz.

Coronavirüs Şahlandı Türkiye Rekoru Kırdı

Ziya Özcan

Bu sayfayı açmadaki amacım, Dağınık halde bulunan ve her kesime hitab eden bilgileri bir araya toplamaktır. Özellikle 5N1K soru ve cevaplarını doğru bir şekilde yansıtmaktır. Ayrıca başka bir amacım ise eğitimdeki eksiklikleri ve bilgi dünyasındaki yanlışlıkları gidermek. Ayrıca ilkokul ,ortaokul,lise kademelerinde hazırlanmış her türlü yazılı sorusu, test, konu anlatımı, etkinlik çalışmaları, zümreler, yıllık ders planı, günlük ders planı, deneme sınavları , ilkokuma harf grupları ve eğitim konusundaki tüm dosya ve materyal bankası oluşturmak için yola çıktık.
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu